KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 16416208

nr 1641 6208

Yngve Berg

(1887-1963), Sverige

Tusch, 4 st, Landskap. Signerade, daterade, bland annat Ulvesund -47 cm, yttermått inklusive ram: 34x30 - 42x52cm

Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 september 2024
kl 20:46:04

9/9 19:03:24 1      Vinnande bud

Yngve Berg

Läs mer om Yngve Berg